22.10.2008.

Natječaj Zaklade Dr. Ljerka Markić-Čučuković za doprinos knjižničarskoj struci

Zaklada Dr. Ljerka Markić-Čučuković raspisuje natječaj za dodjelu nagrade knjižnici, ustanovi, udruzi ili pojedincu za značajan doprinos knjižničarskoj struci u 2008. godini. Nagrada se sastoji od povelje i novčanog iznosa od 8.000 kn. Dodjeljuje se za:

a) Objavljenu stručnu publikaciju na bilo kojem mediju o djelovanju ili povijesti knjižnice, ustanove ili udruge, ili publikaciju u kojoj je prikazana i opisana građa ili dio građe knjižnice, ustanove ili udruge
b) Pripremu i organizaciju stručnoga skupa, izložbe ili slične manifestacije, koja je doprinijela promicanju knjižnice, ustanove, udruge ili bibliotekarstva općenito
c) Uspostavljanje suradnje s drugim knjižnicama ili ustanovama, koja je značajno doprinijela poboljšanju knjižničnih službi i usluga za korisnike.

U obzir za prijavu na natječaj uzet će se publikacije objavljene ili programi izvedeni u 2008. godini. Uz prijavu za natječaj potrebno je detaljno opisati program koji se prijavljuje na natječaj i priložiti publikaciju ili navesti mrežnu adresu na kojoj je moguće saznati pojedinosti o skupu, programu itd. Ako su publikacija, skup itd. bili popraćeni prikazom, kritikom, novinskim člankom itsl., treba ih priložiti. Pojedinci koji se natječu za rad izrađen ili izveden u radnom odnosu moraju priložiti pismenu suglasnost svoje radne organizacije da se natječu. U obzir će se uzeti samo prijave s potpunom dokumentacijom.
Rok za podnošenje prijava je 30. studeni 2008. Nagrada će se uručiti 14. siječnja 2009.

Prijave se šalju poštom na adresu: Zaklada Dr. Ljerka Markić-Čučuković, c/o Katedra za bibliotekarstvo, Filozofski fakultet, Ivana Lučića 3, 10000 Zagreb

Više je pojedinosti moguće saznati u sjedištu Zaklade, tel. 01-6002-352 ili el. pošta: ahorvat@ffzg.hr ili na adresihttp://www.ffzg.hr/infoz/zaklada/natjecajk.html