Iz povijesti knjižnice
U preporodnim nastojanjima u Sinju je osnovana Narodna Cetinska čitaonica 1867. godine.
Gradska knjižnica u Sinju osnovana je 1946. godine. Djelovala je na više lokacija u gradu koje nisu udovoljavale potrebama korisnika. Godine 1986. preseljena je u zgradu Doma mladih. Od tada je djelovala u sastavu Narodnog sveučilišta.
Na temelju Zakona o knjižnicama Gradsko vijeće donijelo je 11. svibnja 1998. godine Odluku o izdvajanju Gradske knjižnice iz sastava Sveučilišta i osnivanju Gradske knjižnice Sinj kao samostalne ustanove. Knjižnica je sada smještena u prostoru bivšeg Doma mladih. To je prostor koji je dobila na korištenje od grada Sinja. Prostor je nepravilnog oblika. U centralnom dijelu je smješten pult i čitaonica. Nepravilnost prostora omogućuje jednostavnu podjelu Odjela za odrasle i Odjela za djecu. Ona pruža usluge građanima Sinja, te općinama Hrvace i Otok. Informatizacijom poslovanja od 2000. godine znatno je podigla kvalitetu svojih usluga.
Korisnicima su u knjižnici na raspolaganju novine i časopisi: Vijenac, Zarez, Jutarnji list, Cetinska vrila, Brnaška strana, Priroda, Jezik, Okoliš, Turizam
Korisnicima su na raspolaganju dva računala za pretraživanje interneta, a cijena je 12 kn/h.
Knjižnica organizira povremeno kulturno-animacijske aktivnosti za odrasle i za djecu, a naročito u vrijeme održavanja alkarskih svečanosti i Velike Gospe te Mjeseca hrvatske knjige.
Link:
Službene stranice grada Sinja
Sinjska Alka